Już 4 stycznia 2016 roku mają wejść w życie zmiany dotyczące szkolenia kierowców, tymczasem wiele wskazuje na to, że trzeba je będzie przesunąć .

motywujemy Was nagradzając zwrotem pieniędzy za zdane za pierwszym razem egzaminy :)
4 November 2015
Chcesz wiedzieć czy masz już do odebrania swoje prawo jazdy ? SPRAWDŹ !
12 January 2016

Już 4 stycznia 2016 roku mają wejść w życie zmiany dotyczące szkolenia kierowców, tymczasem wiele wskazuje na to, że trzeba je będzie przesunąć .

Urzędnicy starostw powiatowych i ośrodków ruchu drogowego twierdzą, że albo rząd wycofa się z wprowadzenia zmian, albo czeka nas katastrofa. Zmiany te miały być wprowadzone już w 2013 roku, jednak wtedy się nie udało, ze względu na problemy, związane z właściwym funkcjonowaniem Centralnej Ewidencji Kierowców. Trzy lata później wprowadzenie okresu próbnego, potocznie nazywanego ‚zielonym listkiem” znowu staje pod znakiem zapytania.

Co to jest okres próbny?

Jedną z najważniejszych zmian ma być wprowadzenie okresu próbnego. Kierowcy po uzyskaniu prawa jazdy kategorii B, przez dwa lata będą podlegali innym obostrzeniom niż pozostali. Będą musieli jeździć wolniej, mogą też szybciej stracić prawo jazdy za punkty karne. To, naturalnie ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach, bo jak wynika z policyjnych statystyk, sprawcami najtragiczniejszych w skutkach wypadków są kierowcy młodzi, bez doświadczenia.

Kolejnym istotnym elementem, ma być wprowadzenie obowiązkowego szkolenia praktycznego. Między 4. a 8. miesiącem okresu próbnego, każdy kierowca będzie musiał zaliczyć godzinne szkolenie praktyczne. Obejmuje ono min, naukę jazdy po łuku na śliskiej nawierzchni, efektywne hamowanie i wychodzenie z nieplanowanego poślizgu.

Nieznana dokładna liczba torów i ośrodków szkolenia

Zajęcia mają się odbywać w ODTJ-ach, czyli Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Tu jednak pojawia się problem, Wszystko wskazuje na to, że ODTJ-otów jest za mało. Nie ma takich ośrodków nawet w tak dużych województwach jak Małopolska czy Podkarpacie. Mało kto wie gdzie ich ich szukać i jak do nich trafić.

źródło: http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,xs51h7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook